מכינת הבוגרים בסלולר

היסטוריה-01

תמיכה-01

חופש-01

לנשום אוויר פסגות-01

להכיר חברים חדשים-01
מכינת הבוגרים
– מכינה להשלמת בגרויות של האוניברסיטה העברית היא מכינה קדם אקדמית שמספקת את כל התנאים הדרושים להצלחה: גם אם מעולם לא האמנת שתצליח.

המכינה הוקמה בשם מכינת הבוגרים בשנת 1985 ומאז מצליחה כמעט ללא פרסום, כשהרוב המוחלט של התלמידים מגיעים מפה לאוזן.

אנו עובדים עם צעירים מרקע כלכלי/סוציאלי קשה, צעירים חרדים שלא הייתה להם השכלה פורמלית, עולים חדשים וגם תלמידים רגילים שרוצים סביבם מעטפת תומכת שדוחפת אותם להאמין שהחלומות שלהם אפשריים.
אנו מספקים מעטפת של תמיכה אישית לכל תלמיד ומתאימים יחד איתו תוכנית ריאלית שאנחנו יודעים שהוא יכול לעמוד בה- כדי לאפשר לציפיות (הטובות) של התלמיד להתממש.
כן, איתנו תעבדו קשה, כן, אתם איתנו תלמדו הרבה, אבל בסופו של דבר תהיו מרוצים מעצמכם. תרוויחו גאווה, כבוד עצמי ותחושת סיפוק אדירה.
אנחנו קיימים כדי לאפשר את קבלתכם ללימודים גבוהים (עם עדיפות לאוניברסיטה) ורבים מבוגרינו לומדים באוניברסיטה העברית (70 אחוז מהמסיימים מתקבלים למוסדות להשכלה גבוהה מיד אחרי הלימודים, 95 אחוזים מסיימים עם בגרות מלאה).
אנחנו משיגים תוצאות אלו בעזרת ליווי אישי אמיתי: צוות עצום של 25 מורים, 2 יועצות שמקיימות פגישות אישיות ועוזרות לתלמידים הרבה מעבר לבעיות שקשורות ישירות ללימודים, 35 סטודנטים באקדמיה שמשמשים כחונכים אישיים ומלווים את התלמידים לאורך כל תקופת הלימודים. ובנוסף לכך, יש לנו רכז שתפקידו ללוות את הבוגרים לאחר הלימודים בדרכם האקדמית.

בוגרים רבים שסיימו אצלנו ממשיכים לבוא אלינו, להתייעץ ולהעזר, בזכות היכולת היחודית שלנו, לספק מערכת של תמיכה אמיתית מכל הלב.
בנוסף לכך, המעטפת נמצאת בלב ליבה של האוניברסיטה העברית- מה שמאפשר לבוגרים שלנו נגישות אלינו ולתלמידים שלנו לחיות את האוניברסיטה ולהתרגל עוד לפני שהתחילו.
בזכות היותינו המכינה של האוניברסיטה העברית יש לתלמידים שלנו אפשרות ליהנות ממגוון עצום של מלגות: רובם לומדים עם פטור מלא משכר לימודים ואף מלגות קיום שמאפשרות להם מגורים בקרבת מקום.
מטרתינו היא לשנות את פני האוניברסיטה, כך שלא רק אלו שנולדו עם האמצעים והסביבה התומכת ילמדו באקדמיה, אלא גם צעירים מוכשרים מרקע פחות ורוד שמעולם לא קיבלו הזדמנות אמיתית.


 

Comments are closed